Track & Field
2009-10 Roster
Coaches 

Men
NameEventYearElig.Hometown (High School)
Spencer AgnewXC/DistanceFRFRFort Atkinson, Wis. (Fort Atkinson)
Robert BleemThrowsJRJRBradford, Pa. (Bradford Area)
Peter BolgertXC / DistanceJRJRSheboygan, Wis. (Lutheran)
Hiriam BradleySprintsSOFRChicago, Ill. (De La Salle Institute)
Cheldon BrownJumpsFRFRSpringfield, Ill. (Lanphier)
Connor CallahanXC / DistanceFRFRChesterfield, Mo. (DeSmet Jesuit)
David CarbajalThrowsSOSOCrystal Lake, Ill. (Prairie Ridge)
Brice ClelandDistanceSRJRIndianapolis, Ind. (Pike)
Jay EmmerSprints/HurdlesSRSRAntigo, Wis. (Antigo)
Parker FarabeeLong Sprints / HurdlesFRFRWalnut Creek, Calif. (Northgate)
Randey FisherLong SprintsSRJRMilwaukee, Wis. (Rufus King)
A.J. GedwillXC / DistanceFRFRLoves Park, Ill. (Belvidere North)
Jack HackettXC/Mid-DistanceSOSOPort Washington, Wis. (Port Washington)
T.J. HodgsonJumpsSRJRDePere, Wis. (DePere)
Blake JohnsonXC / Mid-DistanceSOSOSaline, Mich. (Saline)
Antonio JonesSprintsRS SRSROak Park, Ill. (Oak Park-River Forest)
Patrick KeeleyXC / Mid-DistanceSOSOSt. Charles, Mo. (Francis Howell)
Jeff KlugeThrowsRS SRSRMonona, Wis. (Monona)
Joseph KohutThrowsSRJRColumbia, Ind. (Columbia City)
Jonathan KusowskiThrowsJRJRToledo, Ohio (St. John's Jesuit)
Patrick MaagXC / DistanceFRFRLake Oswego, Ore. (Portland Jesuit)
Sam MagnusonXC/Mid-DistanceFRFRCoeur D'Alene, Idaho (Gonzaga Prep.)
Eric MatsuzewskiThrowsRS SRRSElmhurst, Ill. (York)
Mike McCarthyXC / Mid-DistanceJRJRPewaukee, Wis. (Pewaukee)
Garrett McKnightXC / DistanceSOSOSt. Charles, Ill. (St. Francis)
Shawn McLarneyDecathlonRS SRSRFairfield, Iowa (Fairfield/Central College)
James MuehlemanJumpsSOSOChicago, Ill. (De La Salle Institute)
Jon NewmanXC / Mid-DistanceSOSOLisle, Ill. (Naperville North)
Michael O'BrienSprints/HurdlesSRSRMt. Prospect, Ill. (Prospect)
Tyler O'BrienSprintsJRJRRocky Hill, Conn. (Rocky Hill)
Jeff PughLong SprintsSOFRMilwaukee, Wis. (Rufus King)
Dominick RosarioXC / Mid-DistanceSOSORichfield, Minn. (Edina)
Evan RossXC / DistanceFRFRPort Washington, Wis. (Port Washington)
Brett ScheuberLong SprintsFRFRJoliet, Ill. (West)
Billy SchlottkeXC / Mid-DistanceSOSOBig Bend, Wis. (Mukwonago)
Ben SchmitzMid-DistanceFRFROverland Park, Kan. (Olathe East)
Keith SchuellerXC / DistanceSOSOGermantown, Wis. (Germantown)
Jack SenefeldXC/DistanceFRFRStevens Point, Wis. (Stevens Point Area)
Patrick StuartThrowsFRFRGlasgow, Ky. (Barren County)
Nick SzczechXC / DistanceJRJRCudahy, WI (Thomas More)
Ron VickPole VaultFRFRMorton Grove, Ill. (Niles North)
Kyle WinterLong SprintsFRFRWales, Wis. (Kettle Moraine)
Women
NameEventYearElig.Hometown (High School)
Molly ArenbergXC/DistanceSRJRMequon, Wis. (Homestead)
Amanda BeggsDistanceSRJRFrankfort, Ill. (Lincoln Way East)
Catherine BenageThrowsJRJRSpokane, Wash. (Gonzaga Prep.)
Lauren BenjaminMulti-EventsSOSONorton, Mass. (Coyle Cassidy)
Melissa BudelierXC/Distance/HurdlesFRFRStevens Point, Wis. (Stevens Point Area)
Melissa BurghardtXC / Mid-DistanceJRSOButte des Morts, Wis. (Winneconne)
Carly CondonXC/Mid-DistanceSOSOChicago, Ill. (Mother McAuley)
Kelley CorcoranThrowsSRSRRichland Center, Wis. (Richland Center)
Laurie DalrympleXC / DistanceJRJRElmhurst, Ill. (York)
Lauren DarnallPole VaultSOSOHanover, N.H. (Kimball Union Academy)
Alyssa DavisJumps / HurdlesJRJRBeloit, Wis. (Memorial)
Chanel FranklinSprintsFRFRMilwaukee, Wis. (Rufus King)
Stephanie GrantLong SprintsSOSOWaukesha, Wis. (Waukesha West)
Jayne GrebinskiDistanceSRSRRegina, Saskatchewan, Canada (Sheldon Williams Collegiate)
Jessa HackmanXC / Mid-DistanceFRFRNorth Prairie, Wis. (Catholic Memorial)
Reilly HallXC / DistanceFRFRSan Francisco, Calif. (Sacred Heart Cathedral Prep)
Marisa HandleyJumpsJRJROrland Park, Ill. (Carl Sandburg)
Christine HansenLong SprintsSOFRHaines, Ak. (Haines)
Kate HoranXC / DistanceSOSOSt. Louis, Mo. (Cor Jesu Academy)
Erynn JamesJumpsSRSRBrookfield, Wis. (Brookfield East)
Olivia JohnsonXC / DistanceJRJRMillford, Iowa (Okoboji)
Maureen KeaneDistanceSRSRWinona, Minn. (Winona Cotter)
Courtney KellyXC / DistanceSOSONorth Bellmore, N.Y. (Mepham)
Audra KetelsenThrowsRS SRSRAnamosa, Iowa (Anamosa)
Sarah MacCourtneyHigh JumpFRFRRochester Hills, Mich. (Lutheran Northwest)
Naana MensahSprintsSOSOMaplewood, Minn. (Tartan)
Katlin MillinLong SprintsSRSRPalatine, Ill. (Palatine)
Bekki MisaninXC / DistanceSOFRSterling, Va. (Dominion)
Kristin PelzelXC / Mid-DistanceJRJRHudson, Wis. (Hudson)
Jessica PersonJumps / SprintsSOFRMilwaukee, Wis. (Rufus King)
Jamie RothThrowsSRJRCapistrano Beach, Calif. (Mater Dei)
Carrie SchmidPole VaultRS SRSRArbor Vitae, Wis. (Lakeland)
Christina SliepkaXC / DistanceFRFROswego, Ill. (Oswego)
Alyssa StevensLong Sprints / HurdlesJRSONaperville, Ill. (Central)
Rachel ThielThrowsSRSRLowell, Ind. (Lowell)
Sarah VerdolivaMiddle DistanceSRJRMexico, N.Y. (Mexico)
Anna WeberDistanceSRSRMichigan City, Ind. (Michigan City)
Carly WindtXC / DistanceSOSOGreenfield, Wis. (Whitnall)
Jenny ZahnLong SprintsSOSOMequon, Wis. (Homestead)

Coaches

Bert Rogers - Head Coach - Track & Field
Michael Koenning - Associate Head Coach - Track & Field
Mike Nelson - Head Coach-XC/Assistant Coach - Track & Field
Nick Davis - Assistant Coach - Track & Field
Ellen Koranda - Assistant Coach - XC/Track & Field
Amy Horst - Volunteer Assistant Coach - XC/Track & Field
Zach Pawlowski - Volunteer Assistant Coach
Mark Dague - Manager
Cameron Tieuli - Manager

Auctions
  • Loading Tweets...
    1 second ago
Big East NCAA Marquette University Learfield